Siirciler Reklam Alanı

Siirciler Reklam Alanı

KÜNYE

Aşık Fani Afşin kullanıcısının resmi
 

KÜNYE
Ben,bin dokuz yüz kırık dökük yılında Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Hacı Hainler köyünde, Güneşin katranla sıvandğı gün Dünya'ya gelmişim. Anamın adı PERİŞAN,Babamın adı KÜKÜM gözümü açtımki,Bekir Ağa'nın verdiği ahır bozuntusu yıkık dökük,çatlak köşeli ve gayrı neşeli bir evde oturuyoruz. Yöremiz insanlarının en büyük marifeti çocuk üretme yarışıdır. Bu kampanyaya herkes gibi babam da katılmıştır. Benden sonra 11 kardeşim Dünya'ya geldi.
İsimleri sırasıyla şöyleydi: IRGATİ,FIRGATİ,YOKSULİ,FAKİRİYE,HUZUNE,EZGİNİ,BEZGİNİ, MAHÇUBE,BİÇARE ve PEJMÜRDE. Babam bu yarışta rekoru kırmıştı.

Aile efradımız tam tekmil, babamızın bitmez tükenmez servetine konmuştuk. Bir tek arpa ekmeğini on dört parçaya bölüp bu hayat tarzımızı ebediyen sürdürmeye kararlıydık. Bizim köyde Huzur Baba adında bir zat vardı. Her sabah her eve girer hal hatır sorar, yardım eder, herkesin ihtiyacını temin eder giderdi. Fakat ne hikmetse, bizim eve hiç uğramazdı. Bu arada Sefa Bey 'in oğlu Zevki ile komşu olduğumuz halde hiç geçinemezdik. Tabii zaman geçtikçe koşullar da ağırlaşıyordu. Köyden çıkmak zorunda idik. Bir kaç memleketi gezdikten sonra nihayet 1974 yılında Gaziantep'e yerleştik. Pençe pençe, avuç avuç toplamış olduğumuz yıllık zahiremizi sattık. Bir evin 6 aylık peşinatını verdik ve Cinderesi'nde bir eve yerleştik. İş aramaya başladık. Babam, Plastik Fakültesi'nde kardeşlerimin kimi Hamallık Yüksek Okulu'nda kimi Lisanslı Beton Dershanelerinde, kimi Çöplük Bölge Yatılı Maden Arama ve Araştırma Enstitüsü'nde kimi Kanalizazyon Kazı İşleri Genel Müdürlüğü'nde iş buldular. Ben de, Şoför Ali Caddesi'nde toptan ve perakende hava alım-satım mağazasını açtı. İşlerimiz tam rayına otururken babam vefat etti. Babamızın cenaze törenine katılan Annem, Kardeşlerim, cenaze aracının şoförü ve bir de imam olmak üzere büyük bir kalabalıkla ve muhteşem bir törenle Babamızı gömdük. İşte ondan sonra Dünya'mız yıkıldı. Türkiye genelinden en son sırada birinci gelen bizim şirketler grubu holdingimiz tamamen dağıldı. Kader bu ya...

Adres:
Belediye Karışmaz Mahallesi
Müflis Paşa Caddesi
Hayali Efendi Sokak no: yirmi boş
GAZİANTEP
AŞIK FANİ AFŞİN

Etiket:

Siirciler Reklam Alanı

Siirciler Reklam Alanı